۹ مهر ۱۳۹۲

شکلات تلخ


آقای نهم! برای خوردن نهار به خانه آمده است.
روبرویش می نشینم و قیمه و پلوخوردنش را با اشتیاق تماشا می کنم.
می گویم: سبزی هم بخور برایت خوب است!
یک مشت سبزی برمی دارد و توی دهانش می تپاند. گاهی همان طور که می خورد نگاهی به من می اندازد، چشمک می زند، ابرو بالا می اندازد،‌ لبخند می زند خیلی دوست دارم این بی کلام ارتباط برقرار کردنش را به نیمه های بشقاب که می رسد می گویم:  یک سوالی داشتم! فکر می کنی چرا یک مرد جوان که اتفاقاً خوش قیافه هم هست از یک زن بزرگتر از خودش که ممکن است متاهل هم باشد خوشش بیاید؟
( هنوز به دنبال جنجال آفرینی و تشویش اذهان عمومی هستم)
 قاشق بزرگ  محتوی پلو و خورشت جلوی دهانش متوقف می ماند وچشم هایش به قاعده ی در قابلمه سایز بزرگمان گرد می شود، بعد از چند ثانیه می گوید:  عجب مادر قحبه هایی پیدا می شوند ها! کسی به تو حرفی زده؟ راستش را بگو باز هم داری زیر زبان مرا می کشی؟
می گویم: وا چه کج خیال! خیالت راحت باشد کسی جراتش را ندارد به من از این پیشنهاد ها بدهد! خدایی  من در جذاب بودن برای تو هم دچار مشکل هستم چه برسد به غریبه ها، نیست که مردها ممکن است بعضی وقت ها شیطنت هایی! بکنند( آقای نهم خیلی سخاوت مندانه به خیانت برادر هشتم نسبت به زنش می گوید "شیطنت کرده" مگر می توانم فراموش کنم این حرفش را) پرسیدم تا بفهمم اگر زمینه اش پیش بیاید، و خدایی نکرده، خدایی نکرده زبانم لال، زنی مورد این طوری پیدا کند، چه می شود اگر زن هم برای تلافی شیطنت بکند؟
نفس عمیق خشمگینی از بینی اش بیرون می دهد و با اخم نگاهم می کند: عجب دوره و زمانه ای شده است، زن و بچه آدم امنیت ندارند، به فلان ننه اش خندیده است هر کس از این پیشنهاد ها بدهد به زن شوهر دار! زن شوهر دار هم غلط می کند برای تلافی همان گهی را بخورد که شوهرش خورده است. برای ضعیفه! ( نام همسر برادر هشتم)‌ موردی پیش آمده؟
 لب زیرینم را گاز می گیرم و می گویم: احتیاط کن عزیزم، مودب  باش، ممکن است بخواهم چیزهایی که می گویی در وبلاگم بنویسم. آخر می دانی تازگی ها فهمیده ام مردها چقدر تنوع طلب هستند، زن ها را در تمام مراحل زندگی شان عین شکلات می بینند( هفته ی پیش وقتی از آقای نهم احوال یکی از همکاران زنش را که بینی عمل کرده بود پرسیدم گفت: عین شکلات شده . آن وقت هیچ به او نگفتم، اما خدا شاهد است یک هفته ی تمام یاد شکلات می افتادم حالم بد می شد، اصلا من که عاشق شکلات هستم از فکر این که می رفتم شکلات را با چه اشتیاقی می خریدم و می گذاشتم توی دهنم تا آب بشود، دل آشوب می گرفتم)
ادامه می دهم: می دانییییی! لابد زن های شوهر دار که مورد علاقه ی مردهای مجرد کم سن و سال هستند مثل شکلات تلخ می مانند، نه می شود خیلی زیاد خوردشان و نه آن قدر شیرین هستند که دل را بزنند. یک چیز موقتی و خاطره انگیز می توانند باشند.
چپ چپ نگاهم می کند و قاشق و چنگالش را توی بشقاب می اندازد( بشقاب کاملا خالی شده است) می گوید: اه حالم را بهم زدی از غذا خوردن، برش دار دیگر سیر شدم! به جای نوشتن این دری وری ها در وبلاگت که هیچ فایده ای هم تا به حال برایت نداشته برو بچسب به زندگی و تربیت بچه ها که پر منفعت تر است.
می گویم: وا، تو که چیزی نخوردی عزیزم، فقط به خاطر تو قیمه درست کرده بودم.

۷ نظر:

smartis گفت...

ای ول...
ولی جدی جدی چرا خیانت زن به شوهرش باعث سنگسار می شود و خیانت شوهر به زن حتما به این خاطر است که زن به اندازه کافی خوب نیست؟

دارا گفت...

خوش برگشتین.
فصل پاییز، نوشتن و عمیق شدن در موضوعات، مزه خاصی میده. البته چراشو نمی دونم.

در مورد شکلات تلخ مطمئن نیستم چون تستش نکردم!
اما ذات عمل، جدا از مقررات و عرف، بنظرم بسیار کریه میاد. از هر دو سو. حتی آقایونی که چند تا همسر دارند، بنظرم عاشق هیچکدوم نمی تونن باشند و انگیزشون فقط رفع نیازهاشونه.
اما یه چیزی هست. بنظرم جذابیت های هوشبر که نزد خانوما می تونه موجود باشه، 10 درصدش ظاهریه و بیشتر به اثرات جانبی برمیگرده که مجال گفتنش نیست. اما هرچه که هست، خود خانوما اینروزا با توسل به انواع گریم های زیبایی و ... مزه ی جذابیت های ظاهری رو کم کردند. یعنی بیننده حس می کنه با هلوی پیوندی طرفه که نه مزه گلابی داره نه هلو نه سیب ولی همزمان هر 3 مزه رو با طعم ادوکلن میده که میشه شتر گاو پلنگ!

اما مطمئنم شما با نطق های آتشینتون و یادگارهایی از دوران شیطنت دانشجوییتون، حسابی یه پا مردین دیگه. میشه با شما دوست خوبی بود فقط. مثل 2 تا آقای نشسته در پشت تخته نرد در یک عصر پاییز.

ناشناس گفت...

aghaye 9om hamun aghaye khunast?

خارخاسک هفت دنده گفت...

بله

ZAHRA گفت...

IN TALAFI KARDANO KHEILI KHOOB UMADI KE HESSABI JAVAB MIDEEEEEE

amir گفت...

البته من با توجه به تجربه ی خودم، فکر میکنم که بیش از اونچه که زن های شوهردار مورد علاقه ی مردهای مجرد کم سن و سال باشه، این مردهای مجرد کم سن و سال هستن که مورد علاقه ی زن های شوهرداره 35 به بالا هستن.
و قطعا با شکلات تلخ بودنه این زنها موافقم.
از نطر من (با توجه به احمق بودنم) بطور کلی این زنها، زن های جذابی هستن، زنهایی که خوب بلدن چطور از زنانگیشون استفاده بکنن و مردها رو با لاس خشکه زدن توو کف بذارن!!!
با توجه به رابطه ی خودم باید بگم که این آدمها مثل باتلاق میمونن، هرچی توو رابطه بیشتر بهشون نزدیک بشی خودتو یک قدم به فاکدآپ شدن نزدیکنر کردی، یا حتی اینکه مثل آتیش میمونن، از دور خوشگلن ولی اگه زیاد بهشون نزدیک بشی میسوزوننت.
البته یک بخش جذاب بودنه زن های شوهردار برای پسرای جوون اون بخشه در دسترس نبودنه ماجراس و چون زنهای شوهردار دیگه نباید با کسه دیگه ای بخوابن واسه همین به دست آوردنشون لذت بخشه و به نوعی فتح کردن قله محسوب میشه، اما به موازات همین ماجرا واسه ی زن های شوهردار خوابیدن با پسرهای جوون و کم تجربه حسه خوبی داره، چون اونا تجربشون خیلی بیشتره و تووی رابطه اونا هستن که در اکثر اوقات میگن چی کار کنیم یا نکنیم و از اینکه تووی موقعیت بالاتری هستن لذت میبرن.
البته جا داره در مورد اون قسمت از رابطه ی این دسته از زنها که دوست دارن همیشه یک رابطه ی مثلثی داشته باشن حرف بزنیم یا از حس هایی که پسرای جوون تجربه میکنن.
همچنین جا داشت که اینقدر بی سر و ته و جسته گریخته ننویسم، چون ماجرا خیلی پیچیده تر از مزه مزه کردنه یه شکلاته و منم الان حوصله ندارم.

(همین الان کامنتهای بالا رو خوندم و فهمیدم که منظورتون از آقای نهم، آقای خونس! اما چون نوشتم، دیگه میفرستم دیگه!!!) شرمنده

ناشناس گفت...

خيچي نميشود گفت، ابزارهاي مشروعيت خيانت آقايان خيلي قوي و مجكم اند. خانم ها دستاويز ندارند. خانم ها متهمند به اينكه هنر شوهرداري بلد باشند كه مرد گريزپاي شهوتران نرود جاي ديگري. هميشه دلبر و شيك و عاشق كش( البته فقط براي همسر) باشند.

نوروزی دیگر

نزدیک عید شد آمدم گردو خاکی بگیرم. یادش به خیر، چه روزگاری بود دوران وبلاگ و وبلاگ بازی. چقدر ارتباط هنرمندانه و دو سویه بود. چقدر وبلاگ...